LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La millor versió de tu mateix/a

Quins són els teus talents?

Aquest és l’atractiu títol de la xerrada que ens va oferir la Sra. Sílvia Ibáñez, Formadora –Consultora i mare de dues alumnes del nostre col·legi, a l’alumnat de segon dels cicles de la família Socio-Cultural. Després d’una roda ràpida on ens havíem de presentar dient allò en el que considerem que som bons/es (quins són els nostres talents??) ens va fer una reflexió per saber trobar aquests punts forts de nosaltres que ens fan ser diferents a d’altres persones i que ens ajudaran a posicionar-nos millor en al recerca de feina, si en som conscients, doncs sovint ens costa identificar-los. Un altre punt important que ens va aportar va ser plantejar-nos com el propòsit a la nostra vida ha de ser trobar l’equilibri entre la Passió, la Missió, la Vocació i la Professió. I per acabar vam poder veure alguns exemples d’allà on podem arribar. Esperem que un cop acabat el cicle sapiguem oferir aquesta millor imatge de nosaltres mateixos!!!

PER LLEGIR MÉS...