LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

“Aprèn a cuidar de les seves emocions des de la calma”

Xerrada Feac a carrec de Judit Ribes.

El passat dimecres va tenir lloc la segona xerrada FEAC d’aquest curs, amb la psicòloga i experta en Mindfulness Judit Ribes. La sessió va iniciar-se amb la identificació de les nostres emocions, com ens sentim i localitzant l’emoció al nostre cos.

A partir d’aquí, la Judit ens va donar eines i pistes de com cuidar-nos, a viure amb major consciència i atenció, calma, cultivant una actitud davant de la vida de major amabilitat, confiança i acceptació vers un mateix i els altres.

Agraïm a la Judit Ribes la seva col·laboració amb el programa FEAC, ha estat una sessió molt profitosa per tota la comunitat educativa.

PER LLEGIR MÉS...