COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Psicomotricitat fina a la llar

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Activitats per exercitar habilitat de precisió.

La psicomotricitat fina, és fonamental per al desenvolupamen motriu, cognitiu, comunicatiu i a fectiu dels nens i les nenes. Quan realitzem actiivitats com: pintar, obrir i tancar cremalleres, passar objectes d’un bol a un altre amb els dits i/o pinces, ficar taps de suro o llegums dins d’un ampolla o recipient,…. estem desenvolupant tot tipus d’aprenentatges: l’habilitat manual, la coordinació oculo-manual, la creativitat, memòria, discriminació de les característiques dels objectes.

Propiciant aprenentatges atractius a través del joc ajudem als infants a ésser cada vegada més autònoms.

PER LLEGIR MÉS...