LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Xerrada sobre aplicacions tecnològiques en l’àmbit mèdic

El Dr. David Virós, de l’Hospital Germans Trias i Pujol, realitza una xerrada sobre aplicacions tecnològiques en l’oncologia de cap i coll.

El passat divendres, vam rebre la visita al Col·legi del Dr. David Virós, otorrinolaringòleg de l’Hospital Germans Trias i Pujol que va explicar als alumnes de primer i segon de Batxillerat Tecnològic, Doble Via i Científic les aplicacions de la tecnologia en intervencions quirúrgiques.

El Doctor, pioner a l’Estat en la realització d’operacions de laringe amb sistemes robòtics, va poder transmetre la seva experiència i destacar la importància de la investigació i l’aplicació tecnològica en l’àmbit mèdic.

PER LLEGIR MÉS...