LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Visita a la fàbrica de productes làctics “El Pastoret”

Dia de convivència a Sant Guim de Freixenet.

El passat divendres dia 9 de març, els nens i nenes de segon de primària, vam realitzar una sortida a Sant Guim de Freixenet. El motiu d’aquest dia de convivència, va ser posar en pràctica tot el que havíem treballat a la classe amb el projecte de coneixement del medi “La vida als pobles i ciutats”. Vam poder conèixer de primera mà el sector secundari i com es transformen els productes naturals en elaborats gràcies a la visita a la fàbrica “El Pastoret”.

Després d’aquesta visita tan interessant, vam fer una activitat d’orientació amb un plànol del poble i amb el qual vam poder observar i contrastar les característiques dels pobles de plana.

Aquestes activitats que vam realitzar durant la sortida van permetre donar resposta a algunes de les preguntes que ens havíem plantejat al principi del projecte.

El resultat ha estat fantàstic. Una forma vivencial de fer els aprenentatges.

PER LLEGIR MÉS...