LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Un dia envoltats d’aigua i arbres

Els alumnes de 3r aprenen de la natura a Aiguabarreig.

El passat divendres 20, a les 9 del matí, les nenes i nens de 3r de primària van visitar l’Aiguabarreig, a l’alçada de La Granja d’Escarp. Allí, van poder veure en primera persona el lloc on el riu Cinca s’uneix amb el riu lleidatà, el Segre. A més, van poder gaudir d’un munt d’activitats al llarg del matí: d’orientació en una gimcana per la natura, d’aprenentatge de la fauna i flora del Bosc de Ribera i d’anellament d’aus, on els alumnes van poder alliberar uns ocells després d’haver-los anellat i après moltes curiositats d’aquests. Igualment, van poder conèixer com es sedimenta la terra que transporta el riu i, també, que hem de fer per tenir cura del nostre entorn. Aquesta sortida ha estat realitzada dins del marc del projecte “Passejant pel riu”, el projecte que realitzen els alumnes de 3r aquest trimestre. Amb aquest, els alumnes estan aprenent el paisatge, el recorregut, les parts del riu, els atractius turístics, a llegir mapes… dels rius de Catalunya.

Us deixem un petit vídeo fotogràfic perquè pugueu veure alguns dels moments que vàrem passar allí.

PER LLEGIR MÉS...