LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El Col·legi Episcopal a la Fira de Formació Professional

Gran afluència de visites.

Del dijous 19 al 21 d’abril, el professorat de Cicles Formatius va participar a la Fira de formació professional que se celebra anualment als Camps Elisis per donar informació a tots els alumnes de les diferents escoles i instituts de la província de Lleida del gran ventall de cicles, tant mitjans com superiors, que existeixen. El CFGS d’activitats físic esportives del col·legi Episcopal va oferir als assistents a la fira un taller d’Activitat amb suport musical i condicionament físic. Els estudiants van poder gaudir d’una de les assignatures que es treballarà dins dels dos cicles superiors, que es posaran en funcionament a partir del setembre vinent: el cicle d’ensenyament i animació sociocultural i el de condicionament físic.

PER LLEGIR MÉS...