LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Projecte de l’aigua

Visita a l’aeroport d’Alguaire i parc de bombers.

P4 hem començat a treballar el projecte de l´aigua.Durant tot aquest trimestre  experimentarem, cercarem informació i aprendrem moltíssim sobre aquest líquid que de vegades màgicament sofreix canvis d’estat , parlarem de l’evaporació i el glaç, dels rius i el mar, investigarem amb els transvasaments, descobrirem el seu cicle, reflexionarem sobre les utilitats i el consum responsable de l’aigua…

Per  iniciar i motivar aquest projecte interdisciplinari  vam realitzar una interessant sortida al parc de bombers d’Alguaire. Fins i tot vam conèixer l’aeroport d’aquest poble acompanyats per una responsable i vam simular un viatge al país del “Mai més” passant pel control de seguretat.

Els senyors bombers ens van explicar la seva feina i totes les eines que utilitzen. Vam poder veure els camions i els diferents tipus de mànegues, les escales…

Vam entendre la importància de l´aigua en la seva tasca.

Estem molt agraïts que ens expliquessin tantes coses, va estar una sortida molt profitosa en la que vam aprendre molt!

PER LLEGIR MÉS...