COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Projecte de l’aigua

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Visita a l’aeroport d’Alguaire i parc de bombers.

P4 hem començat a treballar el projecte de l´aigua.Durant tot aquest trimestre  experimentarem, cercarem informació i aprendrem moltíssim sobre aquest líquid que de vegades màgicament sofreix canvis d’estat , parlarem de l’evaporació i el glaç, dels rius i el mar, investigarem amb els transvasaments, descobrirem el seu cicle, reflexionarem sobre les utilitats i el consum responsable de l’aigua…

Per  iniciar i motivar aquest projecte interdisciplinari  vam realitzar una interessant sortida al parc de bombers d’Alguaire. Fins i tot vam conèixer l’aeroport d’aquest poble acompanyats per una responsable i vam simular un viatge al país del “Mai més” passant pel control de seguretat.

Els senyors bombers ens van explicar la seva feina i totes les eines que utilitzen. Vam poder veure els camions i els diferents tipus de mànegues, les escales…

Vam entendre la importància de l´aigua en la seva tasca.

Estem molt agraïts que ens expliquessin tantes coses, va estar una sortida molt profitosa en la que vam aprendre molt!

PER LLEGIR MÉS...