ACTUALITAT

COL·LEGI EPISCOPAL

Taller d’economia als alumnes de quart d’ESO

Publicat el ·

Tallers del programa EFEC.

Els alumnes de 4t d’ESO, que realitzen la matèria optativa d’Economia, han participat en l’últim taller “(In)forma’t per decidir” del programa d’Educació Financera a les Escoles de Catalunya (EFEC).

Aquest programa està impulsat per l’Institut d’Estudis Financers (IEF), els departaments d’Ensenyament i de la Vicepresidència i d’Economia i Hisenda de la Generalitat de Catalunya i les principals entitats financeres i associacions professionals del país.

Els alumnes han realitzat els sis tallers del programa, que posen especial èmfasi en l’economia domèstica i la gestió de les finances personals en el dia a dia. L’objectiu dels tallers és formar als joves perquè prenguin decisions financeres amb coneixement, de gestionar els seus ingressos i despeses, i que ajudin a evitar episodis de sobre endeutament i d’exclusió financera.

L’experiència ha estat positiva, ja que els alumnes han valorat satisfactòriament els tallers, impartits durant aquest curs escolar, del programa EFEC.