LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Taller d’economia als alumnes de quart d’ESO

Tallers del programa EFEC.

Els alumnes de 4t d’ESO, que realitzen la matèria optativa d’Economia, han participat en l’últim taller “(In)forma’t per decidir” del programa d’Educació Financera a les Escoles de Catalunya (EFEC).

Aquest programa està impulsat per l’Institut d’Estudis Financers (IEF), els departaments d’Ensenyament i de la Vicepresidència i d’Economia i Hisenda de la Generalitat de Catalunya i les principals entitats financeres i associacions professionals del país.

Els alumnes han realitzat els sis tallers del programa, que posen especial èmfasi en l’economia domèstica i la gestió de les finances personals en el dia a dia. L’objectiu dels tallers és formar als joves perquè prenguin decisions financeres amb coneixement, de gestionar els seus ingressos i despeses, i que ajudin a evitar episodis de sobre endeutament i d’exclusió financera.

L’experiència ha estat positiva, ja que els alumnes han valorat satisfactòriament els tallers, impartits durant aquest curs escolar, del programa EFEC.

PER LLEGIR MÉS...