LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Banc de sang 2018

Com en els darrers 9 anys, el Col·legi Episcopal organitza la campanya de donació de sang al col·legi.

L’objectiu de la campanya és aconseguir el major nombre de donants possibles, a més d’aconseguir un alt grau d’implicació i esforç per part dels alumnes de 3r d’ESO, que treballen intensament durant dies, sempre sota la supervisió d’un professor.

La campanya s’organitza en comissions que s’encarreguem de muntar tot el desplegament que suposa la campanya: reunions, enquestes, tasques. L’equip de publicitat adulta i infantil s’encarrega de fer arribar la nostra campanya a tots els alumnes del col·legi i als seus familiars i amics. A més a més la comissió de periodisme, la dels flyers, la de cita prèvia. Una a una van aportant de manera autònoma la seva tasca diària, però sempre per arribar al mateix fi.

Donar sang és una manera ràpida i segura d’ajudar a altres persones. No et quedis inferent i dóna sang!

Sota el lema “Dibuixa vides, dóna sang!!” aconseguirem la nostra fita anual.

PER LLEGIR MÉS...