LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Endrecem la nostra biblioteca!

Com ens agrada llegir!

Els curtmetratges muts ens inviten a fomentar l’expressió oral a l’aula. A la classe de 2n de Primària vàrem veure el curtmetratge sobre el conegut llibre “Los fantásticos libros voladores del señor Morris Lessmore”. El protagonista d’aquesta història és l’encarrgat de la biblioteca de la ciutat. El jove explica que cada racó de la llibreria té el poder de traspassar-nos i d’escoltar els nostres sentiments més profunds. A partir d’aquest missatge, vam decidir dedicar una estona a observar la nostra biblio-teca d’aula. Així mateix, vàrem tenir una gran idea!!! “Senyoreta, per què no ordenem, netegem i organitzem tots junts la nostra biblioteca?”. Tots vam estar d’acord i ens vam posar en marxa. Vam ficar en comú què és el que volem aconseguir i per què és important cuidar i sentir la biblioteca, els llibres i la lectura. Deia Albert Einstein que «l’única cosa que cal saber és la ubicació de la biblioteca». Cal que aquesta sigui un espai que fomenti tant el llegir per gust com el llegir per aprendre, i no ha de limitar-se a ser només un “espai”. Per aquest motiu, els nens i nenes de 2n de Primària vàrem decidir treballar de valent i aconseguir tenir una biblioteca d’aula amb “cara i ulls” i que animi als nostres infants a agafar un llibre i a deixar volar la seva imaginació.

PER LLEGIR MÉS...