LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sortida a Madrid d’alumnes de Cicles Formatius

Visitem la fira Matelec i la Federació de futbol (FEDE).

El passat 15 i 16 de novembre els alumnes dels cicles formatius de la família d’electricitat electrònica i d’administració gestió vam fer una sortida tècnica a Madrid. L’esmentada sortida consistia en realitzar diverses activitats: per una part els alumnes d’electricitat van assistir dijous a l’IFEMA on es realitzava la fira MATELEC (saló internacional de solucions per la indústria elèctrica i electrònica), mentrestant, els administratius, visitàvem Madrid: Palau Reial, Puerta del Sol, Plaza Mayor, La Almudena i els carrers més cèntrics i típics de la ciutat.

L’endemà divendres,  vam anar tots dos cicles junts la Ciudad del Fútbol situada a las Rozas, on vam visitar el museu de la Federació Espanyola de Fútbol i poder copsar de primera mà aspectes molt tècnics del futbol com és el VAR, explicat per dos dels millors àrbitres del moment, Carlos Velasco Carballo i Clos Gómez, al finalitzar, ja vam tornar cap a casa.

Mireia Alonso .i Anna Garcia

PER LLEGIR MÉS...