LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Preparem el Nadal!

Els nostres joves i els valors.

Aquesta setmana els alumnes de CF hem estat preparant-nos per celebrar el Nadal. Durant la setmana passada hem participat activament en l’aportació d’aliments per als més necessitats i continuarem fent diverses col.laboracions amb entitats de la ciutat per fer-nos presents com a col.legi i com a persones implicades en causes socials.

Hem anat a la capella on Mn Manel ens ha preparat us vídeos que ens han ajudat a reflexionar sobre el sentit del Nadal en la realitat actual que ens toca viure. Cada cicle formatiu hem ofert una espelma simbolitzant els valors que sustenten la nostra vida personal i professional i tots i totes hem finalitzat aquest acte cantant una Nadala. Moltes gràcies Mn Manel per aquesta oportunitat de reflexionar des del silenci i la tranquil.litat enmig de la voràgine del nostre dia dia.

PER LLEGIR MÉS...