ACTUALITAT

COL·LEGI EPISCOPAL

Visita al museu de l’automoció de Lleida (Roda Roda)

Publicat el ·

Els alumnes de 3r d’ESO descobreixen la història de l’automoció.

El passat dimecres 5 de desembre, els alumnes de 3r d’ESO vàrem visitar el museu de l’automoció de Lleida.  En ell es presenta una extensa col·lecció de cotxes, motocicletes, motors i reproduccions a escala que ens conviden a fer un viatge pel món de la indústria de l’automòbil a través de la història. Ens transporten a temps passats i ens permeten reflexionar sobre l’evolució de la tècnica i sobre els canvis socials que l’han envoltada.

El Museu està dividit en cinc seccions: el racó de la moto, els automòbils, a petita escala, el taller i els propulsors.

Després vam realitzar una gimcana de preguntes on ens vam endinsar en totes les parts d’aquest museu i vam aprendre més sobre les peces que allí hi ha…