LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Visita al museu de l’automoció de Lleida (Roda Roda)

Els alumnes de 3r d’ESO descobreixen la història de l’automoció.

El passat dimecres 5 de desembre, els alumnes de 3r d’ESO vàrem visitar el museu de l’automoció de Lleida.  En ell es presenta una extensa col·lecció de cotxes, motocicletes, motors i reproduccions a escala que ens conviden a fer un viatge pel món de la indústria de l’automòbil a través de la història. Ens transporten a temps passats i ens permeten reflexionar sobre l’evolució de la tècnica i sobre els canvis socials que l’han envoltada.

El Museu està dividit en cinc seccions: el racó de la moto, els automòbils, a petita escala, el taller i els propulsors.

Després vam realitzar una gimcana de preguntes on ens vam endinsar en totes les parts d’aquest museu i vam aprendre més sobre les peces que allí hi ha…

PER LLEGIR MÉS...