COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Projectes de Socials a 2n d’ESO

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Elaborem brúixoles i rellotges solars.

Com a activitat final del primer trimestre de l’assignatura de Socials, cada alumne ha elaborat una brúixola o rellotge solar. Ens hem basat en tècniques pròpies de l’Edat Mitjana. Hem descobert la gran habilitat i l’enginy que feia falta en aquella època per poder orientar-se i la gran utilitat que van tenir aquests instruments en una època marcada per les invasions dels víkings i altres pobles del nord.

PER LLEGIR MÉS...