LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Alumnes de Batxillerat i Cicles Formatius participem en una xerrada d’emprenedoria

Aspectes més destacats de l’emprenedoria

El dimarts 29 de gener de 2019, ha vingut la Maria Ruiz, assessora de GlobaLleida, a fer-nos una xerrada sobre emprenedoria i formació d’empreses als alumnes de primer de Batxillerat de Ciències Socials i als de segon curs del Cicle Formatiu de Grau Superior d’Integració Social.

En aquesta conferència ens ha parlat del pla d’empresa, la guia que cal seguir a l’hora de dur a terme la creació d’una empresa i també ens ha aconsellat en el cas de que el dia de demà ens decidim a ser emprenedors. Finalment, ens ha explicat la tasca que realitza a GlobaLleida: assessorar i acompanyar els emprenedors en els inicis de la creació de les seves empreses.
La conferència ens ha encoratjat i motivat a seguir les seves idees i propòsits emprenedors.

Moltes gràcies.

Abril Torres i Itziar Nieto
1r de Batxillerat Social

PER LLEGIR MÉS...