COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Alumnes de Batxillerat i Cicles Formatius participem en una xerrada d’emprenedoria

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Aspectes més destacats de l’emprenedoria

El dimarts 29 de gener de 2019, ha vingut la Maria Ruiz, assessora de GlobaLleida, a fer-nos una xerrada sobre emprenedoria i formació d’empreses als alumnes de primer de Batxillerat de Ciències Socials i als de segon curs del Cicle Formatiu de Grau Superior d’Integració Social.

En aquesta conferència ens ha parlat del pla d’empresa, la guia que cal seguir a l’hora de dur a terme la creació d’una empresa i també ens ha aconsellat en el cas de que el dia de demà ens decidim a ser emprenedors. Finalment, ens ha explicat la tasca que realitza a GlobaLleida: assessorar i acompanyar els emprenedors en els inicis de la creació de les seves empreses.
La conferència ens ha encoratjat i motivat a seguir les seves idees i propòsits emprenedors.

Moltes gràcies.

Abril Torres i Itziar Nieto
1r de Batxillerat Social

PER LLEGIR MÉS...