COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Obrim la porta al màgic món de la poesia!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Nou projecte per a 4t.

Un cop encetat aquest segon trimestre, toca posar-se a treballar de nou amb ganes i il·lusió , és per això que les/els alumnes de 4t de primària han engegat un nou projecte, amb ganes de convertir-se en grans poetesses i poetes, titulat “No sabia que m’agradaria la poesia”.

Estem segurs que dins del  món de la poesia els nens i nenes es cabussaran en un espai on la creativitat i la fantasia no coneixen límits i on sensacions i sentiments es converteixen màgicament en paraules.

Entenem que la poesia és una de les peces clau en l’educació literària i volem que ens ajudi a apreciar i captar el text d’una manera o una altra depenent de la comprensió i la interpretació que en fem, arribar a l’essència.

Mitjançant aquest projecte convidarem als infants a la lectura de la poesia fent-los-hi entendre que ella també té en compte les seves circumstàncies, les seves vivències, les seves preocupacions, en definitiva… fent-la propera a tots. 

PER LLEGIR MÉS...