LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Obrim la porta al màgic món de la poesia!

Nou projecte per a 4t.

Un cop encetat aquest segon trimestre, toca posar-se a treballar de nou amb ganes i il·lusió , és per això que les/els alumnes de 4t de primària han engegat un nou projecte, amb ganes de convertir-se en grans poetesses i poetes, titulat “No sabia que m’agradaria la poesia”.

Estem segurs que dins del  món de la poesia els nens i nenes es cabussaran en un espai on la creativitat i la fantasia no coneixen límits i on sensacions i sentiments es converteixen màgicament en paraules.

Entenem que la poesia és una de les peces clau en l’educació literària i volem que ens ajudi a apreciar i captar el text d’una manera o una altra depenent de la comprensió i la interpretació que en fem, arribar a l’essència.

Mitjançant aquest projecte convidarem als infants a la lectura de la poesia fent-los-hi entendre que ella també té en compte les seves circumstàncies, les seves vivències, les seves preocupacions, en definitiva… fent-la propera a tots. 

PER LLEGIR MÉS...