LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sense Embuts: “Èxit i felicitat”

Xerrada pels alumnes de 2n de Batxillerat

Què és la felicitat? Ser exitós és ser feliç? Aquestes i d’altres preguntes han estat plantejades als alumnes de 2n de Batxillerat.

La xerrada de l’associació Sense Embuts, que cerca ajudar als joves a parlar de temes que preocupen però es guarden per vergonya, fou molt enlluernadora. Tot i que no se’ns oferí cap fórmula màgica, la conferenciant ens ajudà a reflexionar sobre allò que normalment associem als èxits i a la felicitat, i com aquests dos termes transformen i dicten la nostra relació amb els altres.

Finalment, se’ns passà un emotiu vídeo sobre la història d’una ballarina. Això fou la cirereta del pastís d’una hora entretinguda i plena de valuoses idees que ens van aportar sense dubte a tots.

Etna Miró
Batxillerat Humanístic

PER LLEGIR MÉS...