COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Iniciem el projecte de les plantes!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email


Els nens i nenes de 1r de primària han partit dels seus interessos per conèixer tot el que volen saber sobre les plantes.

Una de les activitats que han realitzat ha estat la plantació de diferents llavors per conèixer com germinen les plantes. Els objectius que pretenem assolir amb aquesta activitat són: identificar les plantes com a éssers vius; identificar les parts de la planta: l’arrel, la tija, les fulles i la flor; valorar la importància del Sol, la terra, l’aigua i l’aire per al desenvolupament de les plantes; reconèixer el seu cicle vital i reflexionar sobre la importància de tenir-ne cura. Aquesta activitat ens permetrà ser el punt de partida a noves experiències, continguts i idees que els alumnes treballaran i assoliran. A partir d’aquest moment, ens formularem noves preguntes, buscarem informació i resoldrem els dubtes que vagin sorgint, sempre tenint en compte els interessos i motivacions dels nens i nenes.

PER LLEGIR MÉS...