LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Arriba l’hivern a la llar!

L’experimentació com a font d’aprenentatge.

Els més petits de l’escola estem treballant l’hivern. Aquestes setmanes testem experimentant les seves característiques a travès de diverses experiencies.

Els nadons,  juguen amb les safates i ampolles sensorials amb elements de color blanc com són el cotofluix, l’arròs i d’altres elements . Al mateix temps, aquests treballen la sensació de fred tan característica d’aquesta estació tot manipulant glaçons de gel.

Els nens i nenes de p1 gaudeixen d’unes sessions psicomotrius ben diferents, manipulen rotlles de paper de vàter,  i juganta travès del joc creat a partir del plantejament d’escenaris tot treballant el color blanc.

Els més grans, per tal de posar punt i final al treball del color blanc, s’atrveixen ajugar amb farina! Aquesta ha estat una sessió molt enriquidora tan per a petits com per a grans!

PER LLEGIR MÉS...