ACTUALITAT

COL·LEGI EPISCOPAL

Coneixem a Josep Guinovart!

Publicat el ·

Els elements naturals, els protagonistes de les nostres creacions artístiques.

Els alumnes d’educació infantil al llarg d’aquest segon trimestre estan treballant l’artista Josep Guinovart.

Com ja sabreu, l’artista utilitzava un gran ventall de tècniques diferents com ara collage, gravat, litografia i també va fer escultures.

Donat que la gran majoria de les seves obres inclouen elements de la natura, els alumnes han anat portant tota meva d’objectes naturals, com ara, fulles, closques, escorces, branques, plomes, llavors… a partir dels quals han representat diferents obres de l’artista com la coneguda “Era” , que es troba a l’espai Guinovart d’Agramunt i que nosaltres hem anomenat “Guinoera”.

Esperem que els nens i nenes acabin de gaudir molt descobrint aquest artista tant proper!