LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els alumnes de Periodisme protagonistes al “De bat a bat”

A Batxillerat, fem ràdio!!!

De vegades, no sabem valorar allò que tenim a l’abast. I a l’inrevés: quan no podem abastar-ho, ho volem. És condició humana. Ens passa amb la plataforma de la ràdio: els alumnes del Col·legi disposem d’una plataforma radiofònica, el “De bat a bat”, de tertúlia, a la ràdio del Bisbat de Lleida. És una finestra que ens permet compartir les nostres  reflexions i neguits. Tan bon punt l’enregistrem, es difon a la COPE en l’àmbit de Catalunya. És una gran oportunitat de conèixer les entranyes d’aquest mitjà de comunicació, el procés d’enregistrament, la realització, la producció, el guió, etcètera.

En aquesta darrera ocasió, la Laura, la Paula, la Simona, l’Issac i la Noor, alumnes de l’assignatura de Periodisme de segon de Batxillerat vam parlar del futur més proper, de les nostres intencions per al curs vinent un cop haguem acabat el Batxillerat. Una decisió gens fàcil. El camí que resta fins al maig o fins al juny encara és molt llarg. Qui ho sap!

PER LLEGIR MÉS...