LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Música de sèries a l’Auditori

Els alumnes de 4t hem anat a l’Enric Granados.

Els nens i nenes de 4t de primària hem gaudit d’un molt bon espectacle musical i teatral, l’obra “Fora de sèrie”. Dalt de l’escenari una família de músics davant de la tele al menjador de casa i un comandament a distància a mans d’un nen que no para de fer zàping formen aquest espectacle. A partir de la seva tria de canals, el públic reviu diferents sèries televisives com Bola de Drac, Arale, Joc de Trons, Els Simpson, Lady Bug, Peppa Pig, i fins i tot produccions catalanes com Merlí, El cor de la ciutat o Nissaga de poder entre moltes altres. En definitiva, un recorregut pels temes musicals més sonats de la petita pantalla des dels anys 80 fins l’actualitat. Us la recomanem si voleu escoltar en directe moltes peces musicals d’abans i ara.

PER LLEGIR MÉS...