Logo200

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Gaudinització!

Antoni Gaudí i Cornet, arquitecte modernista.

En aquest tercer trimestre, els alumnes de 4t de primària estan desenvolupant el projecte interdisciplinari sobre l’arquitecte modernista més reconegut mundialment, Antoni Gaudí.

Els alumnes han començat investigant sobre la seva vida, l’estil i l’obra d’aquest gran arquitecte del segle XIX. Entre d’altres coses, han après que Antoni Gaudí va néixer a Reus, que s’inspirava en la natura i en les formes geomètriques per crear les seves construccions, que li van encomanar el disseny de la Sagrada Família quan només tenia 31 anys…

A més, dins de l’àmbit plàstic, estan dissenyant diferents peces gaudinianes com el trencadís, el Drac del Park Güell, les torres de la Sagrada Família o el Panot Gaudí, la rajola hexagonal que podem trobar a Barcelona.

Per últim, com que no han pogut visitar “in situ” les construccions de Gaudí, els alumnes estan fent visites a les diferents obres amb unes ulleres RV (realitat virtual), i així poder veure de ben aprop els magnífics dissenys de l’arquitecte català.

 

 

PER LLEGIR MÉS...