Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Celebració de la Primera Comunió

Rebem a Jesús per primer cop en l’Eucaristia.

Després de les festes de Setmana Santa i un cop acabat el camí de la catequesi, van tenir lloc les celebracions de la Primerar Comunió dels alumnes de 4t que s’hi ha preparat. Les Eucaristies van tenir lloc al santuari de Santa Tereseta els dissabtes 27 d’abril i 4 i 18 de maig, al matí. Les misses van estar preparades pels infants, en les que van participar llegint les pregàries, les ofrenes i el manifest final. Els pares també hi van participar. Van ser una festa entranyable, acompanyats els infants de les seves famílies, tot gaudint d’un gran dia. Ens hem preparat per rebre Jesús per tal d’entendre el que això significa i implica i ara, el nostre camí continua fent créixer la fe, intentant viure segons l’exemple de vida de Jesús. Donem gràcies a Déu pel seu amor i a totes les persones que ens han acompanyat a la catequesi.

 

PER LLEGIR MÉS...