LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La Cadena COPE ‘dona like a la vida Dona sang’

Els alumnes de 3r d’ESO, locutors de ràdio!

L’Axel el Marc, el Xavier i el Pau han estat el matí del dimarts protagonistes a la Cadena COPE, que ens ha obert les portes de molt bon grat durant una bona estona. L’Axel va arribar emocionat a la reunió d’equips de periodistes comunicant que ho havia aconseguit!!! L’endemà serien rebuts a la ràdio COPE per tal de poder difondre la campanya a tota la ciutat.

Un cop allí, el Ricard, conductor del programa, els equipà de tots els aparells neces-saris i els instruí amb material i termes que els facilitaria el poder dur a terme una bona transmissió: auriculars, pantalles, freqüències, to de veu, entusiasme … I així va ser. Els quatre joves van fer història de la campanya de donació de sang al Col·legi – enguany en la seva desena edició -, van detallar el treball realitzat pels alumnes de 3r d’ESO, que, distribuïts en comissions i amb el suport de professors, formen un grup de treball preparat per treure el màxim partit de la campanya, enguany els dies 7 i 8 de juny. Un any més, un èxit en organització, planificació, ganes, entusi-asme … perquè al final sigui el resultat de la suma de molt. Gràcies nois! Sense vosaltres la campanya no seria possible!

 

 

PER LLEGIR MÉS...