LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Experimentem amb el propi cos

A través d’activitats sensorials despertem els diferents sentits.

És molt important treballar la consciència corporal des de ben petits, així com el domini del nostre propi cos. Al llarg del curs escolar, mitjançant de les sessions de psicomotri-citat ho fem d’allò més bé en activitats on treballem equilibris i amb el joc amb rampes entre d’altres. Durant aquestes últimes sessions, a més a més, hi hem volgut afegir diferents elements de la vida quotidiana, que ens facin despertar els diferents sentits. Que relaxant resulta per als peus, xafar el plàstic de bombolles i descobrir que fent pressió “paf” les petem! Arribada la primavera, juguem amb pètals naturals de diferents tipus de flors, quina bona olor i quines textures més suaus i agradables! Jugar amb les rodes del pati, també ha resultat força interessant, quin tacte més estrany que tenen i com roden pel pati si les espentegem! Aquest conjunt d’activitats resulten molt interessats per als més petits, ja que els permet experimentar lliurement mitjançant diferents estímuls.

PER LLEGIR MÉS...