LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Magnífica audició del Projecte “Aproximació a l’instrument”

Els alumnes de 4t de primària han demostrat ser uns grans músics.

Els alumnes de 4t de primària han ofert als pares i familiars un petit concert, mostrant el que han treballat i aprés durant el cicle mitjà en el projecte “Aproximació a l’instrument”.

Aquest projecte es fonamenta en posar en pràctica el llenguatge musical treballat a l’assignatura de música. Una de les dues hores setmanals de música, els alumnes, organitzats en trigrups: percussionistes, pianistes i flautistes, conèixen trimestralment, un instrument diferent.

A la mostra hem pogut veure una cançó acompanyada de percussió corporal “Banaha”, que ha donat la benvinguda als pares i familiars i tot seguit els alumnes de 4t A han fer una fantàstica presentació de les diferents famílies d’instruments amb els que han treballat.

Les peces interpretades han estat:

  • 4t A. “Piratas del Caribe”
  • 4t B. “Rocky”
  • 4t C. “Star wars”.

Hem passat una estona ben entretinguda amb bona música i hem pogut comprovar els grans músics que tenim a casa.

Visca la música!

PER LLEGIR MÉS...