LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El silenci

Exposició del Batxillerat Artístic a la Biblioteca Pública de Lleida.

Durant tot el mes de juny i juliol, els alumnes de segon de Batxillerat Artístic exposen a la Biblioteca Pública de Lleida.

En aquesta exposició col·lectiva ens hem endinsat en les diferents perspectives del silenci, en un entorn, una institució, on el silenci és clarament protagonista.

Aquesta ambient de silenci acull les diferents propostes artístiques d’aquests joves creadors, així, mitjançant obres pictòriques, collages, fotografies, vídeos, instal·lacions i  escultures,  els diferents llenguatges del silenci conviuen en diferents espais d’aquest entorn.

Aquesta mostra presenta una gran diversitat de silencis, tals com: el silenci espiritual, del recolliment, la meditació i les experiències místiques, el silenci en la comunicació i la informació, el silenci de la malaltia, el silenci del populisme, el silenci de les minories marginals, el silenci del procés creatiu, el silenci en la música, el silenci de la pròpia identitat, el silenci de la natura, el silenci mercantil, el silenci capitalista, el silenci de l’evolució formal, el silenci de gènere…

Us convidem a conèixer aquesta magnífica exposició, també amb el propòsit d’induir un silenci contemplatiu i reflexiu en tots vosaltres.

 

 

PER LLEGIR MÉS...