COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCACTIVA DE LES FAMÍLIES

Premi de la Universitat de Vic

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

L’Etna Miró guanya amb el seu Treball de Recerca sobre la literatura de Maria Teresa Vernet.

El dia 25 de juny es va fer l’Acte de lliurament dels Treballs de Recerca premiats per la Universitat de Vic. L’Etna Miró, amb el seu treball “La literatura de Maria Teresa Vernet, prefiguració del model de dona moderna a la Catalunya republicana (1926-1935)” ha guanyat el primer premi Institut Català de les Dones als millors treballs sobre la visualització de l’acció social de les dones i les aportacions de la seva experiència en diferents àmbits, sobre la defensa i el treball pels drets de les dones en la consecució de la igualtat d’oportunitats i sobre violència masclista.

Moltes felicitats!

Per llegir més...

Canvi de marxa

Conscienciació per la prevenció d’accidents. El dimecres 6 de novembre els/les alumnes de 1r de Batxillerat es van desplaçar a l’Auditori Enric

“El diari de la classe”

Potenciem l’expressió oral des de ben petits! El “diari de la classe” és una ativitat que es comença  a realizar a P1,