LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Premi de la Universitat de Vic

L’Etna Miró guanya amb el seu Treball de Recerca sobre la literatura de Maria Teresa Vernet.

El dia 25 de juny es va fer l’Acte de lliurament dels Treballs de Recerca premiats per la Universitat de Vic. L’Etna Miró, amb el seu treball “La literatura de Maria Teresa Vernet, prefiguració del model de dona moderna a la Catalunya republicana (1926-1935)” ha guanyat el primer premi Institut Català de les Dones als millors treballs sobre la visualització de l’acció social de les dones i les aportacions de la seva experiència en diferents àmbits, sobre la defensa i el treball pels drets de les dones en la consecució de la igualtat d’oportunitats i sobre violència masclista.

Moltes felicitats!

PER LLEGIR MÉS...