LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

VI edició dels Premis E2, Escola d’Emprenedors

Creem la nostra empresa del Col·legi Episcopal de Lleida. 

Els i les alumnes de 6è del curs 2018 – 2019 reben el premi al millor projecte de centre (al desenvolupament del talent emprenedor): Creem la nostra empresa del Col·legi Episcopal de Lleida. 

Aquest premi va ser otorgat el dimarts 29 d’octubre, al CaixaFòrum, on es celebrava la VI edició del lliurament dels Premis E2, Escola d’Emprenedors organitzats per GLOBALLEIDA i els Serveis Territorials del Departament d’Educació de la Generalitat de Catalunya a Lleida. En aquest acte van assistir més de 225 alumnes de diferents centres educatius (primària, secundària obligatòria i post-obligatòria).

La jornada va comptar amb un Taller-inspiració “Creativitat per a la vida i els negocis” APRENEM?, a càrrec de Raquel Cánovas. A més, els alumnes de primària van participar en una visita guiada a l’exposició Experiment Any 2100, a partir de la qual van poder explorar i fer-se a la idea de com pot ser el nostre futur. 

PER LLEGIR MÉS...