LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Canvi de marxa

Conscienciació per la prevenció d’accidents.

El dimecres 6 de novembre els/les alumnes de 1r de Batxillerat es van desplaçar a l’Auditori Enric Granados per assistir a una activitat organitzada per l’equip d’Educació Viària de la Guàrdia Urbana de Lleida.

Canvi de marxa és un espectacle que acostuma a causar impacte als assistents. L’objectiu d’aquesta activitat és que els /les alumnes prenguin consciència dels riscs del consum d’alcohol, especialment pel que fa a la conducció i el risc que comporta no portar els elements de seguretat o circular a excessiva velocitat.

El treball posterior a les tutories es basa en fer que l’alumnat aprengui a identificar i valorar les conductes segures que evitin el risc de patir un accident de trànsit, així com prendre consciència del paper de les influències externes com a element condicionant de la conducta.

PER LLEGIR MÉS...