COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

La qualitat de l’aire

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Visitem l’estació de contaminants atmosfèrics.

El passat divendres 15 de novembre els alumnes de Batxillerat que cursen l’assignatura de Ciències de la Terra i del Medi Ambient vam visitar l’estació de contaminants atmosfèrics de Lleida. Els tècnics ens van explicar els principals contaminants de l’atmosfera i ens van ensenyar diferents tècniques i aparells que permeten mesurar-los. D’aquesta forma s’estableix la vigilància i el control per tal de prendre mesures de prevenció o correcció en cas de superar els límits establerts per la normativa. Cal preservar la qualitat de l’aire a les ciutats i la salut dels seus ciutadans.

PER LLEGIR MÉS...