Logo200

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Bateig amb un nou esport: el pitch and putt

Els alumnes del CFGS d’ensenyament  i animació socioesportiva realitzen una sortida al pitch and putt Lleida per a provar un esport nou.

Aquests dies passats els 30 alumnes del cicle van anar al pitch and putt Lleida a realitzar un clínic d’aquest esport poc conegut per la població.

La sortida estava emmarcada dins l’assignatura d’esports amb implements. Allà van tenir un primer contacte amb aquest esport desconegut per a molts d’ells i que podran continuar practicant ja que el col·legi episcopal de Lleida i el club pitch and putt Lleida, han signat un conveni de col·laboració per a que tot l’alumnat que vulgui, pugui provar i gaudir d’aquest esport.

PER LLEGIR MÉS...