COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Volem la Pau

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

A educació infantil treballem dia a dia per aquest valor.

Habitualment a la nostra escola fomentem la cultura de la pau i la no-violència, juntament amb els valors que fan possible preservar i enriquir la vida de tota la comunitat educativa, però la darrera setmana de gener aprofitem aquesta fita per fer activitats de reflexió sobre la importància de la pau i expressar el que significa per nosaltres un món amb pau i no-violència.

Hem fet moltes propostes als diferents nivells per sensibilitzar-nos: hem après cançons i danses, hem recitat poemes, hem explicat contes, hem creat dibuixos, hem fet murals amb aportacions de les famílies i finalment hem celebrat al pati la festa de la Pau tot pintant un colom de grans dimensions i expressant el que és per nosaltres la Pau. Hem cantat les cançons treballades més bé que mai!

dav

PER LLEGIR MÉS...