LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Volem la Pau

A educació infantil treballem dia a dia per aquest valor.

Habitualment a la nostra escola fomentem la cultura de la pau i la no-violència, juntament amb els valors que fan possible preservar i enriquir la vida de tota la comunitat educativa, però la darrera setmana de gener aprofitem aquesta fita per fer activitats de reflexió sobre la importància de la pau i expressar el que significa per nosaltres un món amb pau i no-violència.

Hem fet moltes propostes als diferents nivells per sensibilitzar-nos: hem après cançons i danses, hem recitat poemes, hem explicat contes, hem creat dibuixos, hem fet murals amb aportacions de les famílies i finalment hem celebrat al pati la festa de la Pau tot pintant un colom de grans dimensions i expressant el que és per nosaltres la Pau. Hem cantat les cançons treballades més bé que mai!

dav

PER LLEGIR MÉS...