COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Ambient de robòtica

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

A educació infantil aprenem amb la Bee-bot.

Els infants de P5 ens hem iniciat a la programació d’un robot anomenat Bee-bot  que permet atansar-nos al pensament computacional, és a dir, esdevé el medi per resoldre problemes mitjançant una seqüència d’accions i treballar a la vegada conceptes de diverses àrees de manera lúdica i motivadora.

Tenim així una oportunitat dins l’aula per aprendre potenciant habilitats teòriques i pràctiques així com altres aspectes importants: el treball en equip, resolució de problemes, responsabilitat, desenvolupament de la creativitat,…

L’estona per treballar amb el robot està dissenyat per fer-ho amb grups reduïts per poder aconseguir un ambient científic amb tots els moments del procés

PER LLEGIR MÉS...