LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Celebrem Sant Jordi a Educació Infantil

Uns dies per gaudir d’aquesta tradició.

Durant aquests dies, els nens i nenes d’Educació Infantil hem dut a terme diverses activitats relacionades amb Sant Jordi.
Hem après algunes cançons, hem explicat i representat la llegenda de Sant Jordi a les aules, hem treballat vocabulari bàsic referent al camp semàntic de Sant Jordi, hem fet creacions artístiques per regalar a les famílies, hem pogut exercitar la nostra habilitat fent propostes amb l’ordinador on Sant Jordi s’enfronta al temut drac, hem treballat poemes, dites i endevinalles. També hem dibuixat diferents passatges de la llegenda i hem fet un mural on es poden veure les diferents interpretacions en l’àmbit plàstic. El que més hem gaudit, però és la representació de la llegenda juntament amb la ballada del nostre estimat drac al pati.
Ens ha agradat molt la participació de les famílies que ho han desitjat participant presencialment de l’esperada setmana del conte contant contes a la classe en diferents idiomes.
Fins al curs vinent, Sant Jordi!

PER LLEGIR MÉS...