LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Macromon de Sant Jordi

Un macromon amb dracs, princeses i cavallers.  

El Macromon és una proposta de joc creada al voltant d’un tema motivador. A partir d’una combinació d’activitats l’infant és lliure participant i experimentant de cada oportunitat i gaudint al màxim. L’alumnat de cicles ha preparat el Macromon de Sant Jordi i han començat llegint un missatge de WhatsApp enviat pels personatges de la llegenda i deixant-nos participar en les propostes del castell i la rodalia d’aquest: el bosc. Hem pogut pintar verticalment en paper d’embalatge i retoladors, hem decorat un drac fet amb capses de cartó, ens hem posat disfresses amb elements diversos propis de la llegenda, hem jugat a encistellar pilotes, participar d’un àpat festiu i moltes més propostes ambientades en un espai medieval encisador.

Ens ha agradat viure aquesta experiència que ens ha atansat a la realitat d’aquesta tradició mitjançant la col·laboració de l’alumnat del Cicle Superior d’Educació Infantil de la nostra escola.

Torneu quan vulgueu. Us rebrem amb els braços oberts!

PER LLEGIR MÉS...