LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Som finalistes del Scratch Challenge

Anem a Barcelona a participar en la final del concurs d’Scratch organitzat per mSchools.

Les alumnes de primer d’ESO: Keily Carchipulla, Cristina Iborra i Nadjhara Rojas es van classificar per a la final del concurs de programació en Scratch que organitza cada any l’organització mSchoolsmSchools és un programa de mEducació amb múltiples facetes, impulsat per Mobile World Capital Barcelona i amb la col·laboració de la Generalitat de Catalunya, l’Ajuntament de Barcelona i GSMA. Aquest any és ja la 9a edició d’aquest concurs i és el primer any que l’escola hi participa. Al final no vam ser proclamats vencedors, però ben segur que hi tornarem l’any que ve i ens prepararem millor. Les nostres alumnes ho van fer superbé!

PER LLEGIR MÉS...