LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

3r Premi Copa Cangur Seu Col·legi Episcopal

Col·legi Episcopal acull 16 equips de diferents centres per a la 1a semifinal de la Copa Cangur.

Tres equips del Col·legi participen en diferents categories de la Copa Cangur. Caldrà felicitar-los a tots i especialment a l’equip Cadet que ha aconseguit una tercera posició.

La Copa Cangur és un concurs presencial de resolució de problemes de matemàtiques per a equips de centre, organitzat per la Societat Catalana de Matemàtiques i que rep el suport logístic d’ Isotròpic.

En el concurs es presenten 12 problemes i 60 minuts de temps per fer-ne els màxims possibles. És una cursa contra rellotge on la puntuació obtinguda per cada problema va variant durant el concurs, i per tant l’estratègia d’equip és molt important! A més, durant el desenvolupament de la prova els equips poden seguir en directe l’estat del concurs, tant la puntuació i la classificació com els encerts i errors que porten acumulats cadascun dels participants. Això el fa un joc emocionant i divertit, amb les matemàtiques com a protagonistes.

PER LLEGIR MÉS...