COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

El Nadal al col·legi

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

El nostre centre ha obert les portes al Nadal.

Pessebre 1 copia

Hem compartit alegria, il·lusió i treball, mostrant el nostre tarannà i la nostra identitat com a Col·legi. I el resultat de tota aquesta feina queda plasmat estèticament i amb distinció en l’ambientació nadalenca del vestíbul, passadissos i aules. Hem dibuixat, hem pintat, hem retallat, hem enganxat, hem guarnit, hem fet i exposat pessebres… i hem gaudit amb la nostra feina.

Però, més enllà de la meritòria plasticitat i harmonia, l’objectiu d’aquest treball i d’aquesta il·lusió és obrir els nostres cors als altres deixant fluir un humil sentiment d’amor i de solidaritat que sàpiga acollir la crida de l’altre i omplir d’esperança la  seva buidor. Al darrere, per tant, hi ha tot un programa d’acció tutorial que potencia la sensibilització a través, principalment,  de les campanyes solidàries i  el treball en valors, d’altra banda propis d’una comunitat cristiana, que pren com a model de vida la família de Jesús i el mateix Jesús,  de qui ens preparem per celebrar el seu adveniment.

Aconseguir que cada dia sigui Nadal és  també possible.

PER LLEGIR MÉS...