LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El Nadal al col·legi

El nostre centre ha obert les portes al Nadal.

Pessebre 1 copia

Hem compartit alegria, il·lusió i treball, mostrant el nostre tarannà i la nostra identitat com a Col·legi. I el resultat de tota aquesta feina queda plasmat estèticament i amb distinció en l’ambientació nadalenca del vestíbul, passadissos i aules. Hem dibuixat, hem pintat, hem retallat, hem enganxat, hem guarnit, hem fet i exposat pessebres… i hem gaudit amb la nostra feina.

Però, més enllà de la meritòria plasticitat i harmonia, l’objectiu d’aquest treball i d’aquesta il·lusió és obrir els nostres cors als altres deixant fluir un humil sentiment d’amor i de solidaritat que sàpiga acollir la crida de l’altre i omplir d’esperança la  seva buidor. Al darrere, per tant, hi ha tot un programa d’acció tutorial que potencia la sensibilització a través, principalment,  de les campanyes solidàries i  el treball en valors, d’altra banda propis d’una comunitat cristiana, que pren com a model de vida la família de Jesús i el mateix Jesús,  de qui ens preparem per celebrar el seu adveniment.

Aconseguir que cada dia sigui Nadal és  també possible.

PER LLEGIR MÉS...