COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Visitem la Seu Vella.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Activitat vinculada al Projecte de 5è “Un tomb per Lleida”.

El passat 6 d’octubre, els alumnes de 5è de Primària vam fer una sortida a la Seu Vella de Lleida. La visita, guiada, ens va dur a conèixer les diferents parts d’aquest emblemàtic monument de la nostra ciutat. I ho vam fer d’una manera molt atractiva, amb explicacions molt amenes i amb tot un seguit d’activitats:  observar maquetes,  pujar dalt de tot del campanar per una escala recargolada de 238 esglaons, observar el sostre i les voltes de l’església amb uns miralls que donaven sensació de vertigen, dibuixar el campanar i el claustre, construir un arc amb peces de plàstic…

La sortida la vam realitzar a peu, i així vam conèixer millor  carrers i indrets de la nostra ciutat.

Aquesta activitat està emmarcada dins el nostre Projecte “Un tomb per Lleida”, que vam iniciar fa uns dies amb una altra sortida lúdica a la partida de Grenyana, en motiu de la celebració de la Verge Blanca.

Acabem de començar. Seguirem amb el nostre Projecte. Ens queda molt per conèixer.

PER LLEGIR MÉS...