LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Visitem la Seu Vella.

Activitat vinculada al Projecte de 5è “Un tomb per Lleida”.

El passat 6 d’octubre, els alumnes de 5è de Primària vam fer una sortida a la Seu Vella de Lleida. La visita, guiada, ens va dur a conèixer les diferents parts d’aquest emblemàtic monument de la nostra ciutat. I ho vam fer d’una manera molt atractiva, amb explicacions molt amenes i amb tot un seguit d’activitats:  observar maquetes,  pujar dalt de tot del campanar per una escala recargolada de 238 esglaons, observar el sostre i les voltes de l’església amb uns miralls que donaven sensació de vertigen, dibuixar el campanar i el claustre, construir un arc amb peces de plàstic…

La sortida la vam realitzar a peu, i així vam conèixer millor  carrers i indrets de la nostra ciutat.

Aquesta activitat està emmarcada dins el nostre Projecte “Un tomb per Lleida”, que vam iniciar fa uns dies amb una altra sortida lúdica a la partida de Grenyana, en motiu de la celebració de la Verge Blanca.

Acabem de començar. Seguirem amb el nostre Projecte. Ens queda molt per conèixer.

PER LLEGIR MÉS...