COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Escuma líquida… Un dolç esmorzar

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Química a la cuina. Optativa 1r d’ESO.

La nata muntada és una dispersió col·loidal, després d’haver estat batent la nata i escumant-la amb aire. Si la nata té un 30% o més de greix, pot ser barrejada amb aire, de manera que les bombolles d’aire són capturades en una xarxa de gotes de greix i l’escuma resultant adquireix aproximadament el doble de volum que la nata líquida original. No obstant això, si el procés de batut continua, les gotes de greix s’enganxen entre si i destrueixen l’escuma, formant mantega. El líquid restant és sèrum de mantega.

Aquí en teniu una breu mostra de l’intens treball al laboratori i del posterior esmorzar.

PER LLEGIR MÉS...