COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Creativitat musical amb la informàtica

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Gaudim de la música amb ordinador!

Aquest curs els alumnes de segon d’E.S.O portaran a terme l’aprenentatge d’un software musical per a poder fer música amb els ordinadors. A grans trets els objectius són : Conèixer les qualitats del so i com es pot enregistrar. Conèixer el software de treball per a poder enregistrar analògic i digitalment. Conèixer el llenguatge midi. Saber realitzar una mescla d’àudio utilitzant diferents pistes, efectes i masteritzar. Saber escriure una partitura digital. Ser capaç de composar una cançó /peça o fragment musical propi i escriure la partitura. Com a mostra en aquest trimestre els alumnes ja han editat vàries partitures, entre elles la Nadala Santa Nit per a quartet de corda. Aprofito l’ avinentesa per desitjar un Bon Nadal i un joiós 2020. Joan Lluís Calderó Roure professor de música de l’E.S.O.

PER LLEGIR MÉS...