LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Creativitat musical amb la informàtica

Gaudim de la música amb ordinador!

Aquest curs els alumnes de segon d’E.S.O portaran a terme l’aprenentatge d’un software musical per a poder fer música amb els ordinadors. A grans trets els objectius són : Conèixer les qualitats del so i com es pot enregistrar. Conèixer el software de treball per a poder enregistrar analògic i digitalment. Conèixer el llenguatge midi. Saber realitzar una mescla d’àudio utilitzant diferents pistes, efectes i masteritzar. Saber escriure una partitura digital. Ser capaç de composar una cançó /peça o fragment musical propi i escriure la partitura. Com a mostra en aquest trimestre els alumnes ja han editat vàries partitures, entre elles la Nadala Santa Nit per a quartet de corda. Aprofito l’ avinentesa per desitjar un Bon Nadal i un joiós 2020. Joan Lluís Calderó Roure professor de música de l’E.S.O.

PER LLEGIR MÉS...