COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

L’exalumne German París comparteix estratègies de com parlar en públic

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

“Hem de pensar en les conseqüències d’allò que diem o escrivim públicament”.

El passat 13 de desembre, els alumnes de 1r de batxillerat del Projecte MÓN EDITORIAL, EMPRESA I COMUNICACIÓ vam assistir a una xerrada del professor d’Oratò-ria de la Facultat de Dret a la Universitat de Lleida i exalumne del Col·legi, German Paris. Al llarg dels gairebé seixanta minuts que va durar l’activitat, París va compartir una reflexió a propòsit de la Comunicació i ens va donar eines, als alumnes, per front a qual-sevol situació comunicativa compromesa: respectar qui tenim davant, acostumar-nos a la pròpia veu, aprendre a llegir en veu alta, creure’ns allò que diem, etcètera. I és que, en el marc d’aquest projecte, ben aviat ens veurem abocats a perseguir noticies i cobrir informacions que compartirem amb la Comunitat Educativa del Col·legi Va resultar una xerrada força amena, divertida i útil; la veritat és que vam poder gaudir amb l’escolta activa i vam aprendre estratègies que, de ben segur, ens seran útils en un futur ben proper.

PER LLEGIR MÉS...