LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Participem a la Lliga de Debat de Secundària i Batxillerat

Aquesta setmana, quatre alumnes de l’Episcopal han debatut a la UdL sobre si cal regular les xarxes socials per a combatre la desinformació.

La Kermina, l’Adriel, el Darius i la Victòria s’havien estat preparant durant mesos per a aquest moment, i finalment va arribar. Dos debats, amb l’INS Canigó d’Almacelles i amb el col·legi La Salle de Mollerussa, que els han servit per a investigar amb profunditat aquest tema tan actual i per a aprendre que no n’hi ha prou amb saber raonar, sinó que també cal saber comunicar allò que es pensa.

Avui, dijous, hem sabut el resultat del jurat. Un debat guanyat i un de perdut. El que de debò importa, però, no és el resultat. Com va dir l’Adriel citant a Kant: sapere aude! El que importa és atrevir-se a pensar, a conèixer, a buscar.

PER LLEGIR MÉS...