COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Caminem cap a la Pasqua

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Alumnes de Cicle Inicial es preparen per rebre la Quaresma.

Un any més, el Rei Carnestoltes ha arribat a la nostra escola i durant una setmana ens ha fet divertir de valent disfressant-nos amb corbates, barrets i tot tipus d’activitats ben originals. A les classes hem treballat rodolins i cançons típiques d’aquests dies de gresca i com no, ens hem fet una disfressa ben divertida de pirates.

Desprès d’aquesta gran festa, hem arribat divertidament a la celebració de l’enterrament de la sardina.Tot els nens i nenes de cicle inicial hem cremat una de les nostres malifetes i a les classes hem estat  parlant del significat de la Quaresma, temps de reflexió. Així, després de tant de soroll, ja hem recuperat amb ganes la tranquilitat i l’ordre necessari per poder treballar de valent.

Ara, durant la Quaresma reflexionem i recapacitem sobre les nostres conductes i la millor forma de relacionar-nos amb els companys i companyes.

PER LLEGIR MÉS...