LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Caminem cap a la Pasqua

Alumnes de Cicle Inicial es preparen per rebre la Quaresma.

Un any més, el Rei Carnestoltes ha arribat a la nostra escola i durant una setmana ens ha fet divertir de valent disfressant-nos amb corbates, barrets i tot tipus d’activitats ben originals. A les classes hem treballat rodolins i cançons típiques d’aquests dies de gresca i com no, ens hem fet una disfressa ben divertida de pirates.

Desprès d’aquesta gran festa, hem arribat divertidament a la celebració de l’enterrament de la sardina.Tot els nens i nenes de cicle inicial hem cremat una de les nostres malifetes i a les classes hem estat  parlant del significat de la Quaresma, temps de reflexió. Així, després de tant de soroll, ja hem recuperat amb ganes la tranquilitat i l’ordre necessari per poder treballar de valent.

Ara, durant la Quaresma reflexionem i recapacitem sobre les nostres conductes i la millor forma de relacionar-nos amb els companys i companyes.

PER LLEGIR MÉS...