COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Diferents possibilitats d’aprenentatge amb l’arribada de la tardor

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

A la tardor ni fred ni calor!

Els nens i nenes de la llar d’infants en relació a l’estació de l’any de la tardor realitzen diferents activitats. Els més petits, els nadons experimenten a nivell sensorial amb elements com les fulles, les castanyes, etc tot creant ampolles sensorials de tardor. Els alum-nes de p1 per una banda realitzen un mural dels colors més representatius d’aquesta estació de l’any utilitzant diferents tècniques i també juguen amb la taula de llum. Els nens i nenes més grans, els alumnes de p2 d’una banda treballen la psi-comotricitat fina amb els fruits de la tardor i d’altra els classifiquen jugen a discriminar-los mentre els classifiquen en diferents recipients.

PER LLEGIR MÉS...